Opalanie w solarium. Poradnik dla początkujących

O ile korzystamy z lamp do opalania w rozważny i bezpieczny sposób, mogą one być doskonałą alternatywą dla kąpieli słonecznych. Wizyty w solarium wymagają jednak zrozumienia podstawowych zasad oraz środków ostrożności, które są niezbędne do tego, aby móc cieszyć się piękną opalenizną. Masz przed sobą pierwszą wizytę w solarium? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę!

Co warto rozważyć jeszcze przed umówieniem się do solarium?

Szukanie odpowiedniego gabinetu należy poprzedzić przede wszystkim konsultacją ze specjalistą. O ile jest ona obowiązkowa dla osób ze skłonnościami do oparzeń słonecznych, znamion czy piegów, warto zdecydować się na nią również w przypadku braku widocznych problemów skórnych. Wizyta u dermatologa pozwoli ocenić bieżący stan skóry, a lekarz wyda na jej podstawie odpowiednie zalecenia. Kiedy już uzyskamy pozytywną opinię specjalisty, możemy przystąpić do szukania solarium. Co warto wziąć pod uwagę? Przede wszystkim recenzje klientów, lokalizację oraz cenę. 

Wizyta w solarium – krok po kroku

Dużym atutem gabinetów jest wykwalifikowany personel, który może służyć klientom wsparciem merytorycznym, chociażby w zakresie zalecanej długości opalania. W przypadku pierwszej wizyty warto zgłosić ten fakt obsłudze, ponieważ dzięki temu pracownicy będą mogli udzielić niezbędnych informacji oraz wskazówek tak ważnych zwłaszcza dla niedoświadczonych użytkowników lamp do opalania. Personel podpowie, jaki czas naświetlania będzie bezpieczny dla konkretnego fototypu skóry, a także zaleci regularne wydłużanie sesji naświetlania, które pomoże zbudować tolerancję na promieniowanie bez ryzyka poparzeń.

Przygotowanie do opalania

W celu uniknięcia podrażnień czy reakcji alergicznych należy zmyć przed opalaniem makijaż, balsam czy perfumy. Kluczowe jest również zadbanie o odpowiednią ochronę oczu, do czego przeznaczone są znajdujące się w solariach okularki. W trakcie sesji opalania powinniśmy czuć się wygodnie – jeśli pojawi się jakikolwiek dyskomfort, należy przerwać opalanie, zrobić sobie przerwę lub też zrezygnować z dalszego naświetlania tego dnia.

Co po opalaniu?

Po skorzystaniu z solarium należy przede wszystkim zadbać o swoją skórę, do czego przydają się różnego rodzaju balsamy nawilżające, a także kosmetyki dedykowane dla branży solaryjnej. Ważne jest też stałe monitorowanie stanu skóry w poszukiwaniu ewentualnych zmian, a co najważniejsze rozważne planowanie sesji opalania z umiarem. 

Solarium może być naprawdę przyjemnym i bezpiecznym doświadczeniem. Dzięki powyższym wskazówkom z pewnością się o tym przekonasz!

Facebook
Facebook
Facebook
Instagram
Instagram
Instagram
Allegro
Allegro
Allegro