Bezpieczne opalanie w solarium – kluczowe informacje

Nie da się ukryć, że choć z solariów można korzystać przez cały rok to właśnie w okresie jesienno-zimowym przechodzą one prawdziwe oblężenie. Dlaczego? Ponieważ niedobór światła słonecznego i związana z tym chandra kierują nas ku skutecznemu rozwiązaniu w postaci kąpieli słonecznych. Opalanie na solarium wpływa na produkcję witaminy D w organizmie, nadaje skórze złocisty odcień, a przy tym w niezwykły sposób relaksuje, poprawiając samopoczucie. Nie mając zimą innej alternatywy niż tylko solarium, warto mieć na uwadze to, że ono również w dużych ilościach może być szkodliwe.

Odpowiednie przygotowanie do wizyty

Jednym z kluczowych elementów bezpiecznego opalania się jest właściwe przygotowanie skóry. Aby zmniejszyć ryzyko oparzeń lub powstawania przebarwień należy zrezygnować z używania antyperspirantów czy perfum przed opalaniem. Zaleca się dokładny demakijaż, a także zdjęcie biżuterii, która może się w kabinie bardzo szybko nagrzewać. Pragnąc zabezpieczyć skórę, warto stosować wysokiej jakości kosmetyki do solarium – zarówno na ciało, jak i twarz oraz zwrócić szczególną uwagę na znamiona czy pieprzyki, np. zasłaniając je plastrem.

Jaka jest bezpieczna długość i częstotliwość opalania w solarium?

Czas sesji znacząco różni się, gdy mowa o osobach zaczynających swoją przygodę z opalaniem w solarium oraz doświadczonych klientach. Pierwsze wizyty powinny być krótkie tak, aby skóra miała możliwość przyzwyczaić się do tego rodzaju doświadczeń, natomiast kolejne mogą się stopniowo wydłużać. Warto zaznaczyć, że zalecany czas opalania różni się w zależności od fototypu skóry. Osoby o bardzo jasnej karnacji (fototyp I) powinny zrezygnować z korzystania z solarium, z kolei klienci o ciemniejszej skórze mogą bezpiecznie się opalać z zachowaniem odpowiedniego czasu naświetlania (od kilku do kilkunastu minut).

Kiedy nie wolno chodzić na solarium?

Jak się okazuje, z uroków solarium nie powinny korzystać osoby chorujące na serce, tarczycę, cukrzycę czy też mające problemy z nerkami. Opalanie jest niewskazane, gdy na skórze są niezagojone rany bądź też ciało jest po urazie lub zabiegu. Z solarium nie wolno też korzystać osobom w ciąży lub menstruującym, ponieważ promienie mogą okazać się szkodliwe – czy to dla płodu, czy też samej kobiety.

Co robić po wizycie w solarium?

Bezpieczne opalanie się to nie tylko właściwe przygotowanie skóry czy odpowiedni czas naświetlania UV, ponieważ równie ważne jest zadbanie o ciało po zabiegu. Kluczowe okazuje się picie dużej ilości wody, a także ograniczenie wychodzenia na dwór – zwłaszcza bezpośrednio po wizycie. Ponadto warto zadbać o swoją skórę, stosując wysokiej jakości nawilżające i odżywiające kremy po opalaniu.

Facebook
Facebook
Facebook
Instagram
Instagram
Instagram
Allegro
Allegro
Allegro