Zasady racjonalnego korzystania z solariów

Profesjonalne solaria leżące lub stojące mają zarówno rzeszę wielbicieli, jak i przeciwników. Lampy do opalania budzą kontrowersje w zasadzie już od czasu ich powstania, ponieważ jak się okazuje oprócz zapewniania pięknej opalenizny, mogą zwiększać ryzyko wystąpienia różnych problemów zdrowotnych – w tym przede wszystkim nowotworów skóry. Czy oznacza to, że korzystanie z nowoczesnych solariów powinno być zabronione? Nie! Kluczem do czerpania z zalet solariów jest trzymanie się racjonalnych zasad, umożliwiających bezpieczne opalanie.

  • Gabinet gabinetowi nie równy, dlatego wybierając solarium, warto wziąć pod uwagę opinie innych klientów, ale też uzyskane na miejscu informacje. Moc lamp do opalania nie może przekraczać 0,3 W/m2, a ich żywotność 800 godzin. Jeśli solarium nie spełnia tych kryteriów, warto skierować swoje kroki w inne miejsce.
  • Korzystając z usług gabinetów, należy stosować się do zaleceń obsługi oraz zawartych na materiałach graficznych instrukcji.
  • Czas opalania powinien być uzależniony od fototypu skóry – w razie wątpliwości warto skonsultować się w tej kwestii z obsługą solarium.
  • Z oferty solarium nie należy korzystać częściej niż raz na 48 godzin oraz w dni, w które opalało się już na słońcu.
  • Skóra musi być sucha i czysta, a przed opalaniem nie powinno się stosować perfum czy dezodorantów. Warto jednak korzystać ze specjalistycznych kosmetyków do solariów dostępnych w gabinetach, które przyspieszają wytwarzanie pigmentu, a zarazem zmniejszają wrażliwość skóry na promieniowanie.
  • Ochrona oczu jest równie ważna, co skóry, dlatego kluczowe jest każdorazowe używanie okularów, jakie znaleźć można w solarium. Zamykanie oczu niestety nie zabezpiecza ich przed promieniowaniem UV.
  • Przy każdej wizycie warto upewnić się, czy łóżko lub kabina są właściwie zdezynfekowane, a także dla własnego bezpieczeństwa użyć znajdujących się w pomieszczeniu preparatów do czyszczenia.
  • Zaraz po opalaniu należy napić się wody i odpocząć, dając ciału szansę na powrót do równowagi.
  • Po powrocie z gabinetu powinno się pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji skóry. Specjalistyczne preparaty po opalaniu czy też balsamy nawilżające wspomagają regenerację skóry, a przy tym poprawiają jej wygląd.

Opalanie tak jak wiele innych przyjemnych, lecz mogących mieć pewne konsekwencje działań wymaga przede wszystkim racjonalnego podejścia. Wszystko jest dla ludzi, jednak dla zachowania własnego bezpieczeństwa należy stosować się do odgórnych zaleceń i zasad, dzięki którym opalanie w solarium może gwarantować wyłącznie szereg korzyści.

Facebook
Facebook
Facebook
Instagram
Instagram
Instagram
Allegro
Allegro
Allegro