Zalety korzystania z solarium

Kto z nas nie marzy o pięknie opalonej skórze, którą mogą nam zagwarantować regularne wizyty w solarium? Ciemna karnacja już dawno weszła do kanonu piękna, a profesjonalne solaria leżące czy stojące z roku na rok zyskują na popularności, tym samym deklasując naturalne opalanie na słońcu. Czemu zawdzięczają takie powodzenie? Wizyty w solarium – chociaż nie przeznaczone dla każdego – mają szereg zalet, wśród których z pewnością znajdziesz również swoją motywację. Pierwsze opalanie w solarium dopiero przed Tobą? Świetnie! Czeka Cię więc wiele korzyści, które poznasz, czytając nasz artykuł.

Równomierna opalenizna na wyciągnięcie ręki

Jedną z największych zalet, jakie daje opalanie na solarium, jest możliwość szybkiego uzyskania pożądanego odcienia skóry. Wystarczy kilka krótkich wizyt w studiu solarium, aby uzyskać piękną opaleniznę. Co więcej, korzystając z profesjonalnych solariów leżących bądź stojących, możesz liczyć na równomiernie opalone ciało, co w przypadku opalania w promieniach słonecznych nie zawsze jest możliwe. Warto również zaznaczyć, że w solarium istnieje możliwość dostosowania dawki promieniowania do typu skóry, stopnia jej opalenia, a także do jej potrzeb. Pracownicy solarium z pewnością doradzą Ci w zależności od tego, czy to Twoja pierwsza wizyta, czy jesteś już stałym bywalcem.

Przygotowanie skóry do lata i gwarancja długotrwałej opalenizny

Jesień i zima to czas, w którym chowamy nasze ciała pod grubymi warstwami ubrań, a większość czasu spędzamy w zamkniętych pomieszczeniach. Po tak długim czasie skóra z reguły nie jest gotowa na letnie, ostre promienie słońca. Pierwszy kontakt nieopalonej skóry ze słońcem może skończyć się oparzeniami lub przebarwieniami. Właśnie dlatego warto odpowiednio przygotować skórę do lata, odwiedzając solarium. Delikatnie opalona skóra jest gotowa na przyjęcie większej dawki promieni słonecznych. Co więcej, korzystanie z solarium pozwala na utrzymanie pięknej opalenizny przez cały rok – nawet w środku zimy.

Korzystanie z solarium – sposób na dobry nastrój

Z racji tego, że przez większą część roku w naszym kraju mamy niewystarczającą liczbę słonecznych dni, wiele osób cierpi na niedobór witaminy D, a także na obniżenie nastroju. Regularne wizyty w solarium pozwalają na zapewnienie sobie odpowiedniej dawki witaminy D, a także wpływają na poprawę samopoczucia. Korzystanie z solarium jest zatem doskonałą metodą na jesienną chandrę.

Facebook
Facebook
Facebook
Instagram
Instagram
Instagram
Allegro
Allegro
Allegro