Pierwsza wizyta w solarium – co musisz wiedzieć

Za oknem szaro i ponuro, pogoda nie rozpieszcza, a Ty tęsknisz za słońcem i piękną opalenizną? Do głowy przychodzi Ci pomysł – solarium! Jeśli planujesz swoją pierwszą w solarium, koniecznie zapoznaj się z podstawowymi informacjami oraz zagadnieniami dotyczącymi zdrowego opalania, a także poradami, jak odpowiednio się do niej przygotować.

Zacznij przygodę z solarium – ciesz się subtelną i zdrową opalenizną

Istotną kwestią jest wybranie salonu, który dysponuje nie tylko najwyższej jakości sprzętem, ale i wykwalifikowanym personelem. Szczególnie przed pierwszą wizytą obsługa powinna nam zaprezentować wyposażenie solariów, a także przedstawić nam zasady bezpiecznego użytkowania i możliwe przeciwwskazania do wykonania zabiegu opalania. Zalicza się do nich m.in. choroby skóry, zażywanie niektórych leków, przewlekłe choroby nerek, serca czy tarczycy, występowanie rozległego trądziku, pieprzyków lub znamion. Nie bój się zadawać pytań, obowiązkiem personelu salonu jest rozwianie Twoich wszelkich wątpliwości.

Wybierz profesjonalne kosmetyki do solariów – zatrzymaj efekt pięknej opalenizny na dłużej

Na rynku można spotkać zarówno solaria stojące (tzw. tuby), jak i leżące. Wiele z nich wyposażone jest w dodatkowe urządzenia do masażu ciała oraz nowoczesne funkcje np. odświeżającą mgiełkę wodną. Bardziej równomierną opaleniznę uzyskamy w solariach stojących, z kolei zaletą modeli leżących jest większa wygoda, a także osoby panel lamp skierowanych na ciało i twarz. Bez względu na to, którą metodę wybierzemy, ważna jest długość pierwszego opalania, które z pewnością powinno być krótkie, dostosowane do naszego typu karnacji oraz rodzaju skóry. Wakacyjnej opalenizny nie zauważysz od razu, ale stosunkowo krótki czas zabiegu pozwoli uniknąć ewentualnych negatywnych skutków czy poparzeń. O czym jeszcze należy pamiętać przed pierwszą wizytą w solarium? Zanim rozpoczniemy opalanie, należy zmyć makijaż, zdjąć biżuterię, nie powinno się również używać perfum czy dezodorantów. Jeśli zależy Ci na trwałym i bezpiecznym efekcie opalania, warto sięgnąć po specjalne kosmetyki do solariów, które zapewniają pielęgnację, nawilżenie i zwiększą skuteczność opalania. Bardzo ważnym elementem jest zakładanie okularów zabezpieczających oczy przed promieniowaniem, które może prowadzić do poważnych uszkodzeń wzroku. Ich zadaniem jest także ochrona wrażliwej, cienkiej skóry wokół oczu przed podrażnieniami.

Wakacyjna opalenizna o każdej porze roku?

Solarium to szybki sposób nie tylko na uzyskanie złocistej, równomiernej opalenizny, ale także poprawę samopoczucia. Zachowanie rozsądku oraz stosowanie się do zalecanych w zależności od typu skóry i mocy lamp czasów trwania zabiegu, a także zasad bezpiecznego, prawidłowego opalania pozwoli Ci osiągnąć efekt skóry muśniętej słońcem bez niekorzystnych skutków dla zdrowia.

Facebook
Facebook
Facebook
Instagram
Instagram
Instagram
Allegro
Allegro
Allegro