Jakie korzyści płyną z opalania lampami spełniającymi europejską normę 0,3?

Opalanie w solarium często postrzegane jest przez pryzmat poparzeń i innych dolegliwości związanych z nadużywaniem tego rodzaju opalania. A to wszystko za sprawą osób, które nieumiejętnie korzystają z solaryjnych łóżek. Właśnie w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo miłośników opalania w solarium Komisja Europejska wydała rozporządzenie, zgodnie z którą moc rumieniotwórcza lamp zamontowanych w łóżkach służących do opalania w solarium nie może przekraczać 0,3 W/m². Ta europejska norma dotyczy urządzeń, które zostały wprowadzone do obrotu po 1 kwietnia 2009 roku. Ograniczenie dozwolonej mocy niesie ze sobą wiele korzyści dla bezpieczeństwa, zdrowia i samopoczucia użytkowników solariów.

Zalety lamp solaryjnych, które spełniają normę 0,3

To, co najważniejsze, to że w lampach objętych tą normą zmniejszono moc, a co za tym idzie – wydłużono czas opalania, co niesie za sobą szereg zalet. Największą korzyścią płynącą z opalania lampami spełniającymi europejską normę 0,3 jest przede wszystkim zdrowie i bezpieczeństwo osób korzystających z tego sposobu uzyskania opalenizny. A jeśli już o opaleniźnie mowa – wydłużony czas opalania sprawia, że ciemniejszy odcień skóry jest lepiej utrwalony i utrzymuje się znacznie dłużej, tym samym przerwy między sesjami również mogą być dłuższe.

Europejska norma 0,3 – gwarancja zdrowszego i bezpieczniejszego opalania

Profesjonalne solaria leżące oraz stojące od lat cieszą się ogromną popularnością wśród coraz większej liczby osób. Jednak duża moc lamp solaryjnych była często nadużywana przez użytkowników solarium, co mogło prowadzić do różnego rodzaju dolegliwości skórnych. Europejska norma 0,3 pozwala cieszyć się z korzyści płynących z opalania w solarium, jednocześnie zapewniając większą kontrolę nad całym procesem. Do zalet korzystania z lamp spełniających tę normę zaliczamy przede wszystkim zminimalizowanie ryzyka poparzeń i podrażnień skóry, dostarczenie organizmowi odpowiedniej ilości witaminy D, trwalszy efekt opalenizny oraz jej naturalny kolor. Dłuższy czas opalania pozwala także na zrelaksowanie się, a tym samym poprawę samopoczucia.

Lampy solaryjne spełniające europejską normę 0,3 to zdrowsza i bezpieczniejsza opalenizna na dłużej. Zadbaj o naturalny kolor skóry bez podrażnień!

Facebook
Facebook
Facebook
Instagram
Instagram
Instagram
Allegro
Allegro
Allegro