Choć dla wielu osób solarium może wydawać się alternatywą opalania na słońcu, bardzo często bywa tak, że nawet mimo pięknej pogody korzysta z niego mnóstwo klientów. Solarium to bowiem specyficzny rodzaj dbania o siebie i swoją opaleniznę, a także swego rodzaju nawyk, bez którego trudno się obejść. Z tego powodu zainteresowanie tego rodzaju miejscami nie maleje nawet latem, gdy promieniowanie UV mamy na wyciągnięcie ręki.
Wyjazd w tropiki? Udaj się na kilka wizyt w solarium
Nie da się ukryć, że solarium ma to do siebie, że pozwala dozować naświetlanie zarówno w zakresie czasu, jak i jego natężenia. W związku z tym sprawdza się doskonale do przygotowywania skóry na silniejsze promienie słoneczne, które mogą się pojawić latem. Ponadto, jeżeli planujesz urlop w tropikalnej scenerii, skorzystaj z kilku wizyt w solarium, aby zafundować swojej skórze przedsmak tego, co ją czeka. Dzięki temu oraz stosowaniu filtrów o odpowiedniej mocy być może unikniesz poparzeń słonecznych i innych nieprzyjemnych skutków zbyt dużej ekspozycji na promieniowanie UV.
Opalanie pod chmurką kontra w solarium – o czym warto pamiętać?
Pierwszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, są kwestie bezpieczeństwa. Nie każdy może bowiem korzystać z uroków naświetlania UV dlatego, jeśli masz jakiekolwiek podejrzane pieprzyki bądź też inne niepokojące zmiany skórne, skonsultuj się wpierw z dermatologiem. W przypadku opalania w solarium zwróć uwagę na jakość oraz moc lamp solaryjnych, starając się korzystać wyłącznie z wyposażenia renomowanych marek takich jak m.in. Magnum. Niezależnie od tego, czy mowa o opalaniu na zewnątrz, czy też w solariach staraj się nie przekraczać zalecanego dla swojego fototypu skóry czasu, który można spędzać na naświetlaniu UV. Stosuj również wysokiej jakości kosmetyki – zarówno przed, jak i po opalaniu. Dzięki nim nawilżysz skórę, zadbasz o dłuższe zachowanie opalenizny oraz wydobędziesz maksymalnie jej kolor.
Bezpieczeństwo ponad wszystko, czyli kiedy zrezygnować z opalania?
Promieniowanie UV może być niebezpieczne zwłaszcza dla osób zażywających leki światłoczułe, np. antykoncepcyjne, moczopędne, antydepresanty czy też niektóre antybiotyki oraz preparaty na serce. Dodatkowo stanowczo odradza się opalania w przypadku stosowania kosmetyków z retinolem czy też zawierających kwasy AHA.
Uwielbiasz efekt, jaki dają regularne wizyty w solarium? Wiedz, że z powodzeniem wzmocnisz go, korzystając z uroków naturalnej ekspozycji na słońce, o którą nietrudno latem. Ciesz się piękną opalenizną, taką jak lubisz, niezależnie od pory roku!