Piękna, równomierna opalenizna o złoto-brązowym odcieniu na dobre wpisała się we współczesny kanon urody. Nic więc dziwnego, że tak wiele osób marzy o opalonej skórze nawet w środku zimy. Właśnie dlatego popularność solariów od wielu lat nie słabnie. Lampy solaryjne zapewniają trwałą opaleniznę niezależnie od tego, jaka aura panuje na zewnątrz. Co ważne, opalanie w solarium jest szybkie i wygodne, dzięki czemu spotyka się z tak dużym zainteresowaniem. Warto jednak pamiętać, że chociaż korzystanie z solarium ma wiele zalet, to nie wszyscy mogą sobie na to pozwolić. Istnieje bowiem szereg przeciwwskazań, z którymi należy się zapoznać jeszcze przed pierwszą wizytą.
Zalety opalania w solarium
Wizyta w solarium to doskonały sposób na szybkie uzyskanie pięknej opalenizny nawet w chłodne dni, gdy nie ma słońca. Opalanie z wykorzystaniem lamp UV niesie za sobą wiele korzyści, a wśród nich m.in.:
- równomierną i trwałą opaleniznę,
- oszczędność czasu,
- dostępność niezależnie od warunków atmosferycznych,
- stymulację produkcji witaminy D,
- poprawę samopoczucia.
Co więcej, opalanie w solarium może być naprawdę bezpieczne, jeśli tylko zastosujemy się do kilku zasad. Przede wszystkim należy korzystać z solariów, które zapewniają wysokiej klasy lampy opalające, przestrzeganie standardów higieny i profesjonalną, wyszkoloną obsługę. Ponadto nie można zapominać o stosowaniu specjalistycznych kosmetyków oraz okularów ochronnych, a także o konsultacji z dermatologiem i w razie potrzeby zasłonięciu delikatnych obszarów ciała czy pieprzyków.
Kto nie powinien korzystać z solarium?
Opalanie w renomowanym solarium z zachowaniem wszelkich środków ostrożności niesie za sobą wiele korzyści. Istnieje jednak szereg przeciwwskazań, których należy ściśle przestrzegać. Z solarium nie powinny korzystać:
- kobiety w ciąży i karmiące piersią,
- osoby gorączkujące,
- osoby cierpiące na choroby układu krążenia,
- osoby przyjmujące różnego rodzaju leki oraz zażywające zioła w dużych ilościach,
- osoby, które są w trakcie terapii laserowej,
- osoby cierpiące na bielactwo,
- osoby mające bardzo jasną karnację,
- osoby mające wiele znamion,
- osoby mające uczulenie na słońce,
- osoby stosujące kosmetyki z retinolem,
- osoby cierpiące na choroby przewlekłe.
Bezpieczne użytkowanie solarium
Jeśli wybierasz się na solarium, przede wszystkim zapoznaj się z przeciwwskazaniami do opalania. Co więcej, pamiętaj, aby przestrzegać zasad obowiązujących w salonie solarium, stosować się do zaleceń obsługi, dostosować czas opalania, a także korzystać z profesjonalnych kosmetyków ochronnych przeznaczonych do solariów. Pod pewnymi warunkami opalanie w solarium może być bezpieczne, jednak niektóre osoby powinny mimo wszystko tego unikać.