Najlepsze lampy do światłoterapii
Jak się okazuje, terapia światłem LED jest skutecznym rozwiązaniem nie tylko w przypadku rozmaitych schorzeń o podłożu dermatologicznym, ale również psychicznym – np. depresji sezonowej, zaburzeń snu. Jej niewątpliwą zaletą jest bezinwazyjność, ponieważ światło przenikające do odpowiednich warstw skóry nie narusza w żaden sposób ciągłości naskórka. Fototerapia światłem LED jest chętnie stosowaną metodą leczenia m.in. w przypadku:
- łuszczycy,
- atopowego zapalenia skóry,
- trądziku,
- niwelowania zmarszczek,
- redukcji cellulitu,
- Alzheimera,
- depresji,
- ADHD,
- bezsenności,
- bólów głowy.
Co ciekawe, okazuje się ona skuteczna również w leczeniu nowotworów – jako terapia fotodynamiczna.
Jaki kolor lampy do terapii światłem LED?
Światłoterapia daje szerokie spektrum możliwości, które zależą ściśle od barwy i natężenia światła.
- Białe poprawia sprężystość skóry, uelastycznia ją, wzmacnia, a zarazem pobudza syntezę kolagenu i cały metabolizm.
- Czerwone światło dba o lepsze ukrwienie oraz wpływa na skórę regenerująco.
- Żółte okazuje się skuteczne zwłaszcza w łagodzeniu podrażnień, a dodatkowo wspomaga przepływ limfy i wzmacnia system ochronny organizmu.
- Pomarańczowe światło pomaga w redukcji cellulitu oraz odbudowuje włókna kolagenowe.
- Niebieskie poprawia nawilżenie skóry, pomagając w regulowaniu cery problematycznej, np. poprzez zmniejszenie produkcji łoju.
- Zielone znajduje zastosowanie w redukcji zmarszczek.
- Fioletowe światło chroni natomiast przed działaniem wolnych rodników, wzmacnia skórę oraz zmniejsza zaczerwienienia.
Na co zwrócić uwagę przy wyborze lampy do światłoterapii?
Terapia światłem LED wymaga zastosowania wysokiej jakości sprzętu w postaci dedykowanych do tego lamp. Jakie parametry warto rozważyć przed inwestycją w konkretny model? Przede wszystkim należy sprawdzić intensywność wyrażaną w luksach (lx) – im wyższa, tym większe będzie natężenie światła. Kolejnym ważnym aspektem jest długość fali, która ma ścisły związek z barwą światła. Przykładowo długość fali światła fioletowego wynosi 400-450 nm, z kolei czerwonego około 700 nm.
Nie bez znaczenia jest też regulacja intensywności, dzięki której można w łatwy sposób dostosować parametry oświetlenia dla osoby z konkretną dolegliwością. Wszystkie lampy do światłoterapii powinny również być wyposażone w filtry UV chroniące przed szkodliwym dla skóry promieniowaniem.
Szeroki wachlarz nowoczesnych i niezawodnych urządzeń do terapii światłem LED znajdziesz właśnie u nas. Sprawdź Cosmedico M1 czy też Cosmedico M6 – wyjątkowe w swojej kategorii lampy do fototerapii. Zapraszamy!